GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslin 5646191
*
nr 564 6191
Porslin
50/60-tal bla. Gustavsberg "Entré" & Gefle
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2009
kl 19:36:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 14:15:29
1
100 kr
2/2 14:33:01
2
150 kr
2/2 15:35:05
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik porslin
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
6342 Porslinstavla
Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:51
-
6407 Spiselhundar
ett par, ”Staffordshire”, porslin. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:30
-
7014 Ytterfoder
nutida, porslin, 19,5x19,5. Höjd: 14,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Porslin
nr 564 6191
Porslin
50/60-tal bla. Gustavsberg "Entré" & Gefle
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/2 14:15:29 | 1 | 100 kr |
| 2/2 14:33:01 | 2 | 150 kr |
| 2/2 15:35:05 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik porslin
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24 -
6342 Porslinstavla
Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:51
-
6407 Spiselhundar
ett par, ”Staffordshire”, porslin. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:30 -
7014 Ytterfoder
nutida, porslin, 19,5x19,5. Höjd: 14,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



