ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10267056
*
nr 1026 7056
Spegel
+ konsol, 20-tal, björk, höjd: 70 + 115
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 19:33:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 13:53:31
1
100 kr
17/3 08:34:53
2
300 kr
18/3 18:20:39
3
250 kr
18/3 18:20:39
2
300 kr (Budbetjänt)
18/3 18:22:18
3
350 kr
21/3 18:45:51
4
450 kr
21/3 19:27:46
5
450 kr
21/3 19:27:46
4
450 kr (Budbetjänt)
21/3 19:28:31
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk konsol spegel speglar trä
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1026 7056
Spegel
+ konsol, 20-tal, björk, höjd: 70 + 115
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/3 13:53:31 | 1 | 100 kr |
| 17/3 08:34:53 | 2 | 300 kr |
| 18/3 18:20:39 | 3 | 250 kr |
| 18/3 18:20:39 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 18/3 18:22:18 | 3 | 350 kr |
| 21/3 18:45:51 | 4 | 450 kr |
| 21/3 19:27:46 | 5 | 450 kr |
| 21/3 19:27:46 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 21/3 19:28:31 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk konsol spegel speglar trä
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



