ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11143257
*
nr 1114 3257
Spegel
3-delad, höjd: 50 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2017
kl 18:54:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 16:25:27
1
400 kr
10/6 16:16:44
2
200 kr
10/6 16:16:44
1
250 kr (Budbetjänt)
11/6 16:11:40
3
350 kr
11/6 16:11:40
1
400 kr (Budbetjänt)
11/6 16:12:00
3
450 kr
12/6 18:37:56
1
600 kr
12/6 18:47:18
3
600 kr
12/6 18:47:18
1
600 kr (Budbetjänt)
12/6 18:47:32
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1114 3257
Spegel
3-delad, höjd: 50 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/6 16:25:27 | 1 | 400 kr |
| 10/6 16:16:44 | 2 | 200 kr |
| 10/6 16:16:44 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 11/6 16:11:40 | 3 | 350 kr |
| 11/6 16:11:40 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 11/6 16:12:00 | 3 | 450 kr |
| 12/6 18:37:56 | 1 | 600 kr |
| 12/6 18:47:18 | 3 | 600 kr |
| 12/6 18:47:18 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 12/6 18:47:32 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



