KONST / Litografier / Litografi 15792035
nr 1579 2035
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Litografi, Bröderna Lejonhjärta, Signerad, med dedikation, Daterad1980, ej numrerad. Bildmått: 25x36 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 20 november 2023
kl 19:20:01
1.000 kr
1.100 kr
1.400 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
1.800 kr
2.000 kr
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
3.000 kr
3.000 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
20 nov