SILVER & METAL / Silver / Cutlery 9577683
nr 957 7683
CUTLERY
four parts. silver, delvis förgyllda, GAB, Sweden, 160g. ,
4 delar. silver, delvis förgyllda, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 160g
Withdrawn
Monday April 27 2015
at 19:25:33
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.