SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dessertskålar 3875512
nr 387 5512
Dessertskålar
på fot, 12 st, nysilver, (bucklor på 2)
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 november 2005
100 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.