SILVER & METAL / Silver / Ladle 16682022
nr 1668 2022
LADLE
silver, träskaft. 19th century, otydliga stämplar. Length: 44 cm, gross weight: 135g,
silver, träskaft. 1800-tal, otydliga stämplar. Längd: 44 cm, bruttovikt: 135g
800
SEK 500
Monday December 9 2024
at 18:18:29
7/12 11:58:26
- Thema-auction
Dec 9
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver