KONST / Litografier / Litografi 12422010
*
nr 1242 2010
Litografi
Oscar V Andersson, 1881. "Minne af Nordostpassagen". Signerad i tryckplåt. Motivet: 28x37 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 20:15:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 11:59:20
1
Vinnande bud
- Tema
18 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier oscar v andersson
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
-
6552 Litografi
Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:42
*
Litografi
Läs mer om Grafik
nr 1242 2010
Litografi
Oscar V Andersson, 1881. "Minne af Nordostpassagen". Signerad i tryckplåt. Motivet: 28x37 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/3 11:59:20 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier oscar v andersson
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16 -
6552 Litografi
Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:42



