GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3033636
*
nr 303 3636
Keramik
2 fat Bo Fajans + UE
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/3 16:04:54
1
150 kr
6/3 15:50:22
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
*
Keramik
nr 303 3636
Keramik
2 fat Bo Fajans + UE
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/3 16:04:54 | 1 | 150 kr |
| 6/3 15:50:22 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24 -
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49



