Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8358010



*

nr 835 8010


Skulptur

Buddha, Keramik / glaserad, höjd: 50 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juli 2013
kl 19:53:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/6 17:12:50 1      300 kr
30/6 14:35:32 2      800 kr
1/7 16:59:19 3      450 kr
1/7 17:00:13 3      600 kr
1/7 18:47:35 4      800 kr
1/7 18:48:43 4      900 kr
1/7 19:38:37 2      1.000 kr
1/7 19:48:05 5      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: budda buddah buddha buddhafigur buddhaskulptur glaserad keramik konsthantverk skulptur
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:24
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:08
  • 9073 Skulptur
    Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:43
  • 9320 Skulptur
    Blixt, Höganäs, keramik. Längd: 13 cm, höjd: 10 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:45
  • 9046 Skulptur
    brons. Höjd: 59cm
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:41
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, Sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:21




Ladda ner broschyr