ART / Oil paintings / Oil painting 12317077
nr 1231 7077
Maj Tydén-Jerndahl
(1895-1921), Sverige
Maj Jerndahl-Tydén. Signed, dated -39, Sovande barn. Olja på duk på pannå, 46x55 cm,
OIL PAINTING, Sovande barn. Signerad, daterad -39. Olja på duk på pannå, 46x55 cm
Maj Tydén, born 1895, dead 1921, Swedish painter.
700
SEK 300
Monday January 28 2019
at 19:22:59
28/1 10:50:49
Maj Tydén-Jerndahl
Read more about Maj Tydén-Jerndahl