KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17177266

nr 1717 7266

Robert Jhaveri

(f. 1962), Sverige

Oljemålning, Impressionistisk tolkning av William Turners "Dido building Carthage", 2024. Monogramsignerad RJ. Olja på duk, 99x149 cm, yttermått inklusive förgylld träram: 108x160 cm

Robert Jhaveri, svensk konstnär född 1962.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 18 augusti 2025
kl 20:34:00

18/8 20:29:00 1      Vinnande bud

Robert Jhaveri

Läs mer om Robert Jhaveri