Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 8597030



*

nr 859 7030


SCULPTURE (F)

Johnny Mattson, Teak, Sign JM, height: 29 cm, 5,


Johnny Mattson, Teak, Sign JM, höjd: 29 cm, 5


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1200

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday November 11 2013
at 19:54:17


  • Bid history
Time Bidder Bid
4/11 19:48:48 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 11

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: johnny mattson konsthantverk skulptur teak teakmöbler trä
  • 8123 ICONS
    8 pcs, Mogens Leander, Denmark, patinerad metall, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:22
  • 8220 JARDINIERE
    mässing och kristall. Length: 40 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:13
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:48




Ladda ner broschyr