KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14797156
*
nr 1479 7156
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Etsning, "Liljeholmsbron". Stämpelsignerad, numrerad 43/150, (FIB, Folket I Bild). Bildmått: 19x63 cm, yttermått inklusive ram: 37x79 cm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2022
kl 19:24:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 15:01:16
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Läs mer om Uno Stallarholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fib folket i bild grafik stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno stallarholm
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29
*
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Läs mer om Uno Stallarholm
nr 1479 7156
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Etsning, "Liljeholmsbron". Stämpelsignerad, numrerad 43/150, (FIB, Folket I Bild). Bildmått: 19x63 cm, yttermått inklusive ram: 37x79 cm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/7 15:01:16 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.Läs mer om Uno Stallarholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fib folket i bild grafik stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno stallarholm
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29