ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12198094
*
nr 1219 8094
Spegel
1800-tal, 92x62
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 18:39:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 08:51:35
1
300 kr
26/11 12:37:56
2
Vinnande bud
26/11 17:38:20
3
400 kr
26/11 17:38:20
2
450 kr (Budbetjänt)
26/11 17:38:30
3
500 kr
26/11 17:38:30
2
600 kr (Budbetjänt)
26/11 18:16:44
4
800 kr
26/11 18:16:44
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1219 8094
Spegel
1800-tal, 92x62
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 08:51:35 | 1 | 300 kr |
26/11 12:37:56 | 2 | Vinnande bud |
26/11 17:38:20 | 3 | 400 kr |
26/11 17:38:20 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
26/11 17:38:30 | 3 | 500 kr |
26/11 17:38:30 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
26/11 18:16:44 | 4 | 800 kr |
26/11 18:16:44 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14