Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 7063213



*

nr 706 3213


SCULPTURE

Inga Ronlind, Munsö, 1990, with light, ceramics,


Inga Ronlind, Munsö, 1990, med belysning, keramik


Estimate:

300

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday August 1 2011
at 17:17:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/7 10:45:41 1      300 kr
26/7 11:09:51 2      250 kr
26/7 11:10:53 2      400 kr
26/7 11:12:21 1      Vinnande bud
26/7 11:13:02 1      justering av budtak
1/8 15:46:32 1      justering av budtak



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning inga ronlind keramik konsthantverk munsö skulptur
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 18:48
  • 8017 SCULPTURE
    Asia, växt, sten. Height: 18 cm,
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 19:19
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr