SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Teskedar 6376045
nr 637 6045
Teskedar
6+ 6 st, sent 1800-tal, Silver
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
måndag 26 april 2010
kl 18:02:08
600 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver