ÖVRIGT / Diverse / Spegelplatå 17099229
*
nr 1709 9229
Spegelplatå
Chippendalestil, nysilver. Längd: 47 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2025
kl 18:29:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 16:44:47
1
1.000 kr
12/6 17:26:39
2
1.100 kr
12/6 19:16:15
3
1.200 kr
16/6 18:23:46
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: chippendale chippendale-stil chippendalestil nysilver pläter spegelplatå
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:41
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
*
Spegelplatå
nr 1709 9229
Spegelplatå
Chippendalestil, nysilver. Längd: 47 cm
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/6 16:44:47 | 1 | 1.000 kr |
| 12/6 17:26:39 | 2 | 1.100 kr |
| 12/6 19:16:15 | 3 | 1.200 kr |
| 16/6 18:23:46 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: chippendale chippendale-stil chippendalestil nysilver pläter spegelplatå
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:41 -
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10



