KONST / Litografier / Färglitografi 15904075
nr 1590 4075
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Årtull. Signerad, numrerad 35/285. Färglitografi, bildmått: 55x42 cm, yttermått inklusive ram: 69x55 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 15 januari 2024
kl 18:07:01
15/1 17:33:36
100 kr
15/1 17:59:40
Jörgen Fogelquist
Läs mer om Jörgen Fogelquist