LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 7253236

nr 725 3236

CANDLESTICKS

one pair, late gustavian style, tin, height: 19, en med senare manschett, minor damages, wear.

1 par, Sengustavianska, Tenn, höjd: 19

Condition: en med senare manschett, mindre skador, slitage

700

SEK 850

Monday November 14 2011
at 19:16:58

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn