MÖBLER / Bord / Skrivbord 17295078

nr 1729 5078

David Rosén

(1910-1993), Sverige

Skrivbord, NK Nordiska Kompaniet. Två lådor i sarg, beslag av mässing. Gavlar med uppfällbara klaffar. Bredd: 134-200 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 74 cm

Kondition: Fläckar. Slitage, repor och märken

David Rosén, svensk möbelarkitekt född 1910, död 1993.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 6 oktober 2025
kl 18:22:52

David Rosén

Läs mer om David Rosén