KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14855208
nr 1485 5208
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Akvareller, 2 st, "Blå blomma 3" respektive "Gula vita nejlikor". Signerad, daterade 1964,1970. Akvarell, 60x42 cm respektive 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 18:46:05
29/8 18:41:05
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg