KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14023085
nr 1402 3085
Uno Svensson
(1929-2012), Sverige
Monogramsignerad US95. Akvarell, 44x43 cm, yttermått inklusive ram: 58x56 cm
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 juni 2021
kl 19:47:22
4/6 10:39:47
Uno Svensson
Läs mer om Uno Svensson