KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15763118
nr 1576 3118
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1960. Akvarell, bildmått: 36x26 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 6 november 2023
kl 18:20:08
100 kr
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström