KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15763118

nr 1576 3118

Rune Rockström

(1898-1983), Sverige

Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1960. Akvarell, bildmått: 36x26 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm

Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 6 november 2023
kl 18:20:08

Rune Rockström

Läs mer om Rune Rockström