KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16931019
nr 1693 1019
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975), Sverige
Signerad PMP, havsvik med segelbåt. Akvarell, bildmått: 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 14 april 2025
kl 18:48:06
14/4 09:11:27
Primus Mortimer Pettersson
Läs mer om Primus Mortimer Pettersson