Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 10963536



*

nr 1096 3536


Pege Hansson

(f. 1925), Sverige


Pege Hansson, sommaräng, signed, 47x51,


WATERCOLOUR, Pege Hansson, sommaräng, signerad, 47x51


Pege Hansson, Swedish painter, born 1925.

Estimate:

500

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday Mars 20 2017
at 18:22:17


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/3 14:37:10 1      100 kr
19/3 16:14:06 2      150 kr
19/3 17:36:38 2      200 kr
20/3 12:17:21 1      500 kr
20/3 13:43:10 2      500 kr
20/3 13:43:10 1      500 kr (Robot)
20/3 18:16:24 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Pege Hansson

Pege Hansson, Swedish painter, born 1925.

Read more about Pege Hansson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller pege hansson sommaräng svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20
  • 8106 GOUACHE
    Elli Hemberg (1896-1994), Sweden. No signature, "p..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:30
  • 8084 GOUACHE
    Michael Näslund. Signed, 50x60 cm, outer dimension..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:04




Ladda ner broschyr