KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12343019
nr 1234 3019
Nils Enberg
(1893-1959), Sverige
Akvarell, Hamn. Signerad, daterad -50. Motivet: 19x23
Nils Enberg, född 1893, död 1959, svensk skulptör, tecknare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 februari 2019
kl 19:56:36
7/2 13:42:37
Nils Enberg
Läs mer om Nils Enberg