KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12191608
nr 1219 1608
Holger Bergman
(1909-1996), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1955. Motivet: 46x59 cm
Holger Bergman, svensk bildkonstnär född 1909, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 26 november 2018
kl 19:22:10
100 kr
300 kr
400 kr
450 kr
600 kr
Holger Bergman
Läs mer om Holger Bergman