Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11642387



*

nr 1164 2387


Erik Prytz

(1914-1993), Sverige


Akvarell, 26x18


Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 februari 2018
kl 19:40:07


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/2 13:57:18 1      800 kr
19/2 19:03:08 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Erik Prytz

Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.

Läs mer om Erik Prytz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik prytz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr