KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11642387
*
nr 1164 2387
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Akvarell, 26x18
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2018
kl 19:40:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 13:57:18
1
800 kr
19/2 19:03:08
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Läs mer om Erik Prytz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik prytz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22
*
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Läs mer om Erik Prytz
nr 1164 2387
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Akvarell, 26x18
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/2 13:57:18 | 1 | 800 kr |
| 19/2 19:03:08 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.Läs mer om Erik Prytz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik prytz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22



