Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Wastepaper basket 9614064



*

nr 961 4064


WASTEPAPER BASKET

1950s, height: 39 cm,


1950-tal, höjd: 39 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday May 11 2015
at 20:17:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/5 22:05:29 1      100 kr
8/5 11:38:10 2      150 kr
10/5 14:35:01 3      Vinnande bud
11/5 16:21:47 4      250 kr
11/5 16:21:47 3      300 kr (Robot)
11/5 20:12:00 5      350 kr
11/5 20:12:00 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • May 11

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: papperskorg
  • 6516 Ask
    + sculpture, ”groda”, height: 4-15 cm,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:05
  • 6543 Ask
    pietra dura, bird, 14, 5x10,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 20:53
  • 6352 CHAMPAGNE COOLER
    Final Touch, stainless steel. Diameter: 43, 5 cnm,..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 19:30
  • 5305 DOORHANDLES
    7 pairs, brass, med nyckelskylt. Height: 23, 5 cm,
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:52
  • 6555 HAT
    ”Bicorn” Ericsson, Stockholm, Sweden, in a box. Le..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 19:27
  • 6557 TOP HATS
    hat, + Chapeau claque, (i ask),
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 19:31




Ladda ner broschyr