GLAS OCH KERAMIK / Glas / Vas 16655245

nr 1665 5245

Edward Hald

(1883-1980), Sverige

Orrefors, trumpetformad vas på fot, klarglas med graverad dekor, Bredd: 15,5 cm. Höjd: 24 cm. Signerad Of. Höjd: 69 26 C

Kondition: nagg

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 9 december 2024
kl 20:37:02

Edward Hald

Läs mer om Edward Hald
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.