GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 6662847
*
nr 666 2847
Vas
keramik, Rörstrand, signerad Gösta Grähs, höjd: 21
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2010
kl 17:46:04
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik rörstrand skandinavien sverige vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03
-
8334 Vas
benmassa. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8238 Vas
Böhmen, glas, guld/vit. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Vas
nr 666 2847
Vas
keramik, Rörstrand, signerad Gösta Grähs, höjd: 21
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2010 |
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik rörstrand skandinavien sverige vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03 -
8334 Vas
benmassa. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8238 Vas
Böhmen, glas, guld/vit. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



