Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvvas 9366412



*

nr 936 6412


Golvvas

Keramik, höjd: 57


Kondition: slitage

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 januari 2015
kl 20:42:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/1 14:06:49 1      100 kr
24/1 13:36:09 2      350 kr
26/1 07:03:14 3      300 kr
26/1 07:03:14 2      350 kr (Budbetjänt)
26/1 07:03:32 3      450 kr
26/1 20:37:43 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
  • 8243 Ask
    med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:29
  • 8082 Frukter
    stengods, diverse, 18 st. Längd: 4-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:05
  • 8026 Jardiniere
    Jugend, metall, glasinsats, med hänkel, Dia 21. Hö..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:31
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr