Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 9592515



*

nr 959 2515


VASE

ceramics, Germany, 19th century, height: 20 cm,


keramik, Tyskland, 1800-tal, höjd: 20 cm


Estimate:

500

Auction date:

Monday May 4 2015
at 19:16:39



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa keramik tyska tyskland tyskt vas
  • 7188 VASES
    + tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:45
  • 8069 VASES
    2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:53
  • 8234 VASES
    Bohemia, 5 pcs, height: 15-21, 5,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:03
  • 8237 VASES
    Bohemia, glass, one pair. Height: 22 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:20




Ladda ner broschyr