SILVER & METAL / Silver / Tureen and cover 8516494
nr 851 6494
TUREEN AND COVER
nickel silver, GAB 30-tal, diameter: 20 cm,
nysilver, GAB 30-tal, diameter: 20 cm
1000
SEK 300
Monday October 7 2013
at 19:45:00
7/10 19:35:30
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
TUREEN AND COVER
nr 851 6494
TUREEN AND COVER
| Estimate: | 1000 |
| Sold: | SEK 300 |
Monday October 7 2013 |
| 7/10 19:35:30 | 1 | Vinnande bud |