SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskålar 15816318
nr 1581 6318
Sockerskålar
2 st, Sent 1900-tal, nysilver. Höjd: 29-31 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 27 november 2023
kl 20:57:54
100 kr
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.