ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14928008
*
nr 1492 8008
Spegel
med förgylld ram, 95x83 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 19:23:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 22:43:21
1
100 kr
25/9 04:05:21
2
400 kr
26/9 19:13:50
3
200 kr
26/9 19:13:50
2
250 kr (Budbetjänt)
26/9 19:14:08
3
300 kr
26/9 19:14:08
2
350 kr (Budbetjänt)
26/9 19:14:33
3
400 kr
26/9 19:14:33
2
400 kr (Budbetjänt)
26/9 19:14:59
3
450 kr
26/9 19:18:22
4
Vinnande bud
26/9 19:20:07
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43
-
7097 Spegel
Rokokostil, nutida. Höjd: 63 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1492 8008
Spegel
med förgylld ram, 95x83 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 22:43:21 | 1 | 100 kr |
25/9 04:05:21 | 2 | 400 kr |
26/9 19:13:50 | 3 | 200 kr |
26/9 19:13:50 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/9 19:14:08 | 3 | 300 kr |
26/9 19:14:08 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
26/9 19:14:33 | 3 | 400 kr |
26/9 19:14:33 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
26/9 19:14:59 | 3 | 450 kr |
26/9 19:18:22 | 4 | Vinnande bud |
26/9 19:20:07 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43 -
7097 Spegel
Rokokostil, nutida. Höjd: 63 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28