SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 17537030
nr 1753 7030
Soppslev
silver, Finland. Längd: 33 cm. Vikt: 160 gr
Kondition: invändigt förgylld
måndag 19 januari 2026
kl 19:58:19
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver