Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16882015



*

nr 1688 2015


Skulptur

Nils Hansson, 1938, keramik. Höjd: 27 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 mars 2025
kl 18:10:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/3 14:16:14 1      300 kr
22/3 15:25:09 2      350 kr
22/3 15:32:31 1      Vinnande bud



  • Tema
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk nils hansson skulptur
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 19:58
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7053 Skulptur
    patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 19:10
  • 7215 Skulptur
    Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 19:47
  • 7040 Skulptur/sparb..
    Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 19:56




Ladda ner broschyr