Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 9489202



*

nr 948 9202


Skulptur

Kvinna i hatt, Keramik, höjd: 43 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

1.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 mars 2015
kl 19:32:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/3 11:16:24 1      100 kr
13/3 21:49:00 2      150 kr
14/3 20:02:29 3      500 kr
15/3 23:22:33 4      250 kr
15/3 23:22:33 3      300 kr (Budbetjänt)
15/3 23:22:50 4      350 kr
15/3 23:22:50 3      400 kr (Budbetjänt)
15/3 23:23:04 4      500 kr
15/3 23:23:04 3      500 kr (Budbetjänt)
15/3 23:23:52 4      600 kr
16/3 16:25:16 5      1.600 kr
16/3 19:00:57 6      1.000 kr
16/3 19:00:57 5      1.100 kr (Budbetjänt)
16/3 19:02:20 6      1.200 kr
16/3 19:02:20 5      1.300 kr (Budbetjänt)
16/3 19:03:20 6      1.500 kr
16/3 19:03:20 5      1.600 kr (Budbetjänt)
16/3 19:05:24 6      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk kvinna i hatt skulptur
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:05
  • 7206 Skulptur
    Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:15
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:41
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:18




Ladda ner broschyr