Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 15629108



*

nr 1562 9108


PASTEL

Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sweden. Signed, Northern Africa, 22x28 cm, outer dimensions including frame: 28x34,


Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Signerad, Nordafrika, 22x28 cm, yttermått inklusive ram: 28x34 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday September 11 2023
at 18:40:08


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/9 09:41:11 1      100 kr
11/9 16:47:41 2      150 kr
11/9 18:35:08 3      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita nordafrika nordafrikansk pastell sverige vattenfärg wilhelm von gegerfelt
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in 9 days
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    in 9 days
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, "Nick". Signed, dated ..//
     

    Auction ends
    in 9 days
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    in 9 days
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr