KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354487
*
nr 1235 4487
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Orientaliskt motiv. Signerad. Olja på duk, 40x31
Kondition: skadad
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 18:52:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 18:08:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bertil Widbrant
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bertil Widbrant
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil widbrant olja olja på duk oljemålning oljemålningar orientaliskt motiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36
-
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:24
-
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:10
*
Bertil Widbrant
Kondition: skadad
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bertil Widbrant
nr 1235 4487
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Orientaliskt motiv. Signerad. Olja på duk, 40x31
Kondition: skadad
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 18:08:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bertil Widbrant
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bertil Widbrant
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil widbrant olja olja på duk oljemålning oljemålningar orientaliskt motiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36 -
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:24 -
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:10