KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12023308
*
nr 1202 3308
Sven Linderoth
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1910, bäck. Olja på duk, 52x34 cm
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 20:29:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 10:15:03
1
100 kr
10/9 19:14:16
2
150 kr
10/9 20:14:08
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Läs mer om Sven Linderoth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bäck olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven linderoth sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Läs mer om Sven Linderoth
nr 1202 3308
Sven Linderoth
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1910, bäck. Olja på duk, 52x34 cm
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 10:15:03 | 1 | 100 kr |
| 10/9 19:14:16 | 2 | 150 kr |
| 10/9 20:14:08 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.Läs mer om Sven Linderoth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bäck olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven linderoth sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



