KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16784112
nr 1678 4112
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Solnedgång. Signerad. Olja på duk, 47x65 cm, yttermått inklusive ram: 54x76 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 februari 2025
kl 18:12:53
10/2 18:07:53