KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16784112

nr 1678 4112

Sten Ekendahl

(1897-1968), Sverige

Oljemålning, Solnedgång. Signerad. Olja på duk, 47x65 cm, yttermått inklusive ram: 54x76 cm

Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 10 februari 2025
kl 18:12:53

10/2 18:07:53 1      Vinnande bud

Sten Ekendahl

Läs mer om Sten Ekendahl