KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16144056
nr 1614 4056
Per Englund
(1905-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -1930, fäbodar. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 43x54 cm
Per Englund, svensk målare född 1905, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 april 2024
kl 20:10:50
150 kr
200 kr
250 kr