KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165416
nr 1616 5416
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad Venedig, 1954. Olja på pannå, 29x34 cm, yttermått inklusive ram: 38x44 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 april 2024
kl 18:47:11
27/4 20:17:21
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg