KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12756466
nr 1275 6466
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. "En frostig vinterdag", Signerad. Olja på duk, 67x73 cm
Kondition: färgbortfall
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2019
kl 18:01:11
15/9 22:37:56
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg