KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15464298
nr 1546 4298
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 59, vinterlandskap. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 5 juni 2023
kl 19:09:35
5/6 10:14:59
100 kr
5/6 18:03:29
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius