KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14351042
nr 1435 1042
Inger Ekdahl
(1922-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 89, komposition. Olja på duk, 65x55cm, yttermått inklusive ram: 69x58cm
Inger Ekdahl, svensk målare född 1922, död 2014.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
15.500 kr
måndag 29 november 2021
kl 19:11:44
6.400 kr
7.000 kr
11.500 kr
9.000 kr
9.200 kr (Budbetjänt)
15.000 kr
12.500 kr
13.000 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
29 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska