KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17023250

nr 1702 3250

Harry Thomse

(1903-1988), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1937, fjällandskap. Olja på pannå, 44x60 cm, yttermått inklusive ram: 59x75 cm

Harry Thomse, svensk målare född 1903, död 1988.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 19 maj 2025
kl 20:13:23

Harry Thomse

Läs mer om Harry Thomse